دانلود آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی شهریور 98 و تطبیق سوالات + بررسی سطح آزمون

آزمون شهریور 98 هم به اتمام رسید و به تمامی شما عزیزان که در چندماه گذشته، کتاب راهنمای جامع همدم روز و شب شما  شده بود خسته نباشید می‌گوئیم…

حاشیه‌های این آزمون به مراتب کمتر از آزمون گذشته بود و تیم طراح با دقت بیشتری اقدام به طرح سوالات کرده بودند. همچون آزمون قبلی، ترتیب سوالات دفترچه شرکت‌کنندگان آزمون متفاوت بود.

در این آزمون نیز سوالات مفهومی و گاهی دشوار داشتیم و درکنار آن سوالات ساده هم مثل آزمون گذشته وجود داشت.

در یک جمله شاید بتوان این آزمون را فرم استانداردتر از آزمون گذشته درنظر گرفت و این خود یک ارتقای مهم است.

از تفاوت‌ها می‌توان به حذف شدن تمامی سوالات دروس فیزیک پزشکی، آمار حیاتی و جانورشناسی اشاره کرد و همچنین کاهش تعداد سوال درس آناتومی (2 سوال) و درس ژنتیک (1 سوال). البته فراموش نکنیم حق دانشجویان هست که اگر درسی در آزمون حذف شده، از چند ماه قبل از برگزاری آزمون از این اتفاق باخبر شوند !

تمامی این تغییرات یک حرکت مثبت است. جانورشناسی درس اضافه‌ای بود و وجود آن در سرفصل‌های رشته دامپزشکی مناسب نیست و دلیلی ندارد دانشجویان وقت خود را برای مباحث آن بگذارند. 13 سوال آناتومی نسبت به تعداد کل سوالات آزمون هم مقداری زیاد بود و اکنون تعادل بهتری ایجاد شد.

البته در این میان حذف شدن درس فیزیک پزشکی شاید منطقی به نظر نرسد، چراکه آشنایی با ابزار تصویربرداریِ تشخیصی، در رشته ما اهمیت بالایی دارد.

آزمون شهریور 98

با مطالعه دقیق کتاب راهنمای جامع علوم پایه (ویرایش سوم – چاپ چهارم) و ناحیه کاربری سایت می‌توانستید بیش از 76 سؤال (از 100 سوال) این آزمون را پاسخ دهید که تمام این مواردِ تطبیقی در فایل پی‌دی‌اف تحلیل آزمون مشخص شده‌اند که می‌توانید از انتهای این پست دانلود کنید. در این فایل تک‌تک دروس به‌صورت جداگانه بررسی و تحلیل شده و حاوی نکات مهمی است. توجه شود که تمامی آزمون‌های قبلی 108 سوال داشتند ولی از شهریور 98 آزمون به 100 سوال کاهش پیدا کرد.

برای تمامی شرکت‌کنندگان در آزمون آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم از کتاب راهنمای جامع علوم پایه دکترای دامپزشکی راضی باشند و این کتاب به بالا بردن سطح معلومات آن‌ها، کمکی (هرچند کوچک) کرده باشد.

آزمون پیش درمانگاهی پره انترنی دامپزشکی شهریور 98

درسنامه‌های جدید آزمون شهریور 98 در داخل ناحیه کاربری سایت قرار خواهد گرفت و افرادی که کتاب را خریداری کرده و لایسنس‌کد خود را فعال کرده باشند می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند.