دانلود آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی بهمن ۹۷ و تطبیق سوالات + بررسی سطح آزمون

آزمون بهمن ۹۷ با شرایط متفاوتی نسبت به آزمون‌های گذشته برگزار شد. با توجه به مشکلاتی که در روند آزمون شهریور ۹۷ رخ داده بود و اعتراض تعداد زیادی از دانشجویان را به همراه داشت، در این آزمون اقداماتی در جهت کاهش تخلفات انجام شد.
این اقدامات شامل پخش دفترچه‌های سؤال با ترتیب سؤال متفاوت و افزایش نظارت هنگام برگزاری آزمون بود.
تعداد سؤالات کاملاً تکراری این آزمون نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده بود. شاید از عللی که بالای 490 نفر از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی ما، این آزمون را دشوارتر از آزمون‌های گذشته می‌دانستند، سبک جمله‌بندی و طراحی گزینه‌ها بود. گاهی این سبکِ استفاده‌شده باعث تردید دانشجو در انتخاب گزینه می‌شد.
مثلاً بجای کلمه تعداد باله و فلس ماهیان که همیشه استفاده می‌شد، طراح از کلمه Meristic traits استفاده کرده بود که معادل هم هستند. (البته استفاده از این کلمات ایرادی نداشته و یک دانشجوی دوره دکترای عمومی بایستی با اصطلاحات اصلی آشنا باشد. این مطلب فقط ازنظر مقایسه با آزمون‌های گذشته بیان شده)، یا هنگامیکه سوالی طرح می‌شود که به اشتباه 2 پاسخ صحیح دارد، از تمرکز شرکت‌کنندگان کاسته شده و ممکن است زمان زیادی را صرف تصمیم‌گیری نهایی کنند.
سؤالاتی که برای پاسخگویی نیاز به تحلیل داشته و مفهومی‌تر بودند هم بیشتر شده بود. (مثلاً برخی از سؤالات دروس آناتومی، فیزیولوژی، بهداشت و پرورش‌ها، پاتولوژی و بیوشیمی)
ولی در عوض دروس فارماکولوژی، ویروس‌شناسی، ایمنی‌شناسی، باکتری‌شناسی، بافت‌شناسی، انگل شناسی، کنترل کیفی، صنایع شیر و مواد غذایی و… سطح مناسبی داشتند.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که ممکن است باگذشت زمان سطح آزمون‌ها نیز افزایش پیدا کند (خصوصاً هنگامیکه تعداد ورودی‌های رشته بسیار بالا رفته) و هدف هم احتمالاً این است که باعث شوند افراد با جدیت بیشتر دروس خود را مطالعه کنند و با سواد بالاتری وارد بخش درمانگاهی رشته شوند. حال آیا این روش در نهایت نتیجه مناسب و راهگشا دارد یا خیر بحث دیگریست و نیاز به بررسی‌های بیشتر و دوطرفه دارد.

پروفسور نوری درباره این‌چنین مسائلی نوشته‌ی زیبایی به حکیم مهر ارسال کرده‌اند که با کلیک روی این بخش می‌توانید آن‌را مشاهده کنید.

آزمون بهمن 97

با مطالعه دقیق کتاب راهنمای جامع علوم پایه (چاپ سوم) و ناحیه کاربری سایت می‌توانستید بیش از 74 سؤال این آزمون را پاسخ دهید که تمام این مواردِ تطبیقی در فایل پی‌دی‌اف تحلیل آزمون مشخص شده‌اند که می‌توانید از انتهای این پست دانلود کنید. در این فایل تک‌تک دروس به‌صورت جداگانه بررسی و تحلیل شده و حاوی نکات مهمی است.

” از راهکارهایی که می‌تواند دانشجویان را در آمادگی آزمون دوره‌های بعد و کاهش استرس ناشی از آن یاری کند؛ مشخص بودن رفرنس‌ها و منابع آزمونی است که توسط مرکز آزمون دانشگاه تعیین می‌شود. معرفی رفرنس‌ها اگر اصولی و از روی منطق باشد و به زمانی که برای دانشجو باقی مانده توجه شود، علاوه بر بهتر شدن شرایط، نظم مشخصی برای آمادگی آزمون ایجاد خواهد کرد “

این کتاب در شرایطی تدوین شد که متن یکپارچه و قابل اطمینانی برای آزمون وجود نداشت و تمامی سعی خود را کردیم که کتابی با کیفیت بالا و در سطح مقطع تحصیلی دکترا آماده کنیم تا مکملی برای مطالعه دانشجویان باشد و آن‌ها را از حس ناخوشایند بلاتکلیفی برهاند.
در انتها اگر کتاب راهنمای جامع شما را در مسیر دشوار آمادگی آزمون یاری کرده بود، ما را نیز از دعای خیر خود فراموش نکنید.

ویرایش جدید کتاب راهنمای جامع همراه با بخش‌های اضافه شده، فصول، نکات و ویراستاری جدید در دست تألیف است و در خرداد 98 عرضه می‌شود. توجه شود که ویرایش قدیمی کتاب تجدید چاپ نخواهد شد.

آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی بهمن 97