ویژگی‌های لایسنس کد و ناحیه کاربری ویژه سایت چیست؟

 • دریافت بروزرسانی‌ها

  هر محصولی نیاز به بروزرسانی و تکمیل دارد. همانگونه که اپلیکیشن‌ها، برنامه‌های رایانه‌ای، تلفن‌های همراه و… نیاز به آپدیت همیشگی دارند تا ایرادات احتمالی را برطرف کرده و ویژگی‌های جدید به محصول اضافه کنند، متون علمی و کتاب‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
  به همین جهت قابلیتی را برنامه‌نویسی کردیم تا به کمک آن بتوان تغییرات و مطالب تکمیلی را به اطلاع خریداران کتاب رساند.

 • دریافت درسنامه‌های آزمون‌های آینده

  باتوجه به اینکه هر 6 ماه آزمون جدیدی برگزار می‌شود، لازم بود تا قابلیتی را درنظر بگیریم تا خریداران آخرین نسخه کتاب بتوانند به درسنامه‌های آزمون آتی نیز دسترسی داشته باشند. درسنامه‌هایی که برای آزمون‌های آینده تألیف می‌شود و در ناحیه کاربری قرار می‌گیرد تماماً از روی کتب منبع نوشته می‌شوند و تا حد ممکن مطالب را با جزئیات بررسی خواهیم کرد تا بهترین بازدهی را از مطالعه آن‌ها کسب کنید.

 • بررسی درخواست‌های کاربران سایت

  ممکن است شماهم هنگام مطالعه کتاب سوالاتی برایتان پیش آید یا تمایل داشته باشید که برای بخشی، توضیحات بیشتر مطالعه کنید. برای اعضای ناحیه کاربری قابلیتی درنظر گرفته شده که می‌توانند درخواست‌های خودشان را ارسال کنند و گروه ما بعد از بررسی، اقدام به تهیه پاسخ و محتوای جدید و تکمیلی کنند و آن را هم برای فرد درخواست کننده ارسال کرده و هم برای سایر اعضای سایت قرار دهند.

 • دیگه کامل‌تر از این نمیشه!

  پس شما با تهیه آخرین نسخه‌های کتاب راهنمای جامع علاوه بر به دست آوردن بهترین کتاب جمع‌بندی علوم پایه، از بروزرسانی‌های آن مطلع می‌شوید، درسنامه‌های آزمون‌های آتی را مشاهده خواهید کرد و همچنین پاسخ‌های کاملی برای پرسش‌های احتمالی خود خواهید یافت. راستی تابحال چند کتاب داشته‌اید که تمام این ویژگی‌ها را باهم داشته باشد!

چرا کتاب راهنمای جامع از لایسنس‌کد استفاده می‌کند؟

در تألیف و عرضه کتاب، 2 گروه وجود دارند که به تولیدکنندگان آثار ضربه وارد می‌کنند:

 • افرادی که بدون رضایت پدیدآورندگان اقدام به تکثیر غیرقانونی کتب کرده و از محصول دزدی استفاده می‌کنند.

  بنظرتان اگر ساعت‌ها برای تولید محصولی زمان بگذارید، با تمام وجود جهت بهتر شدن آن تلاش کرده و با هزینه خودتان آن را تولید کنید. ولی درنهایت کسی آن را بدون اجازه شما برای خود بردارد (با هر بهانه‌ای) این عمل چه نامیده می‌شود.

 • افرادی که کتاب‌هایی که با هزینه و زحمت خودشان تهیه کرده‌اند را به اجبار دیگران، امانت می‌دهند.

در واقع گروهی با تلاش خود اثری را پدید می‌آورند، شما آن را با هزینه خود تهیه می‌کنید و در نهایت برخی بدون هیچ زحمتی از شما می‌خواهند که کتابتان را چندین ماه به آن‌ها امانت دهید! و در اکثر مواقع هیچ‌گاه به شما برنخواهند گرداند.

افرادی که 2 مورد بالا را انجام می‌دهند باعث می‌شوند تا تیراژی که قبلاً هزینه چاپ آن کامل پرداخت شده، دیگر متقاضی نداشته باشد (در کار تألیف کتاب، پدیدآورندگان می‌بایست هزینه کل تیراژ را در ابتدای کار به چاپخانه تحویل دهند)

باتوجه به وضعیت نابسامان صنعت چاپ و نشر اگر راه حلی برای این مسئله یافت نشود هیچگاه نمی‌توان آن را ادامه داد و ارتقا بخشید.

از دلایلی که گاهی کیفیت آثار موجود در داخل کشور زیاد قابل قبول نیست همین مسئله است. چراکه مؤلفین متعددی می‌بینند که بایستی زمان و هزینه بسیار زیادی بگذارند تا اثری را تهیه و عرضه کنند و در نهایت اثر آن‌ها به سرقت می‌رود و آن‌ها می‌مانند و هزینه‌های چاپ و البته به ثمر ننشستن زحماتشان.

گروه ما برای ترغیب دانشجویان به تهیه نسخه اصلی آخرین ویرایش کتاب، اقدام به طراحی سیستم ناحیه کاربری ویژه و لایسنس‌کد کرده که قابلیتی تکمیلی و رایگان است به پاس قدردانی از دوستانی که:

 • شرایط دشوار موجود را درک کرده و اقدام به حمایت از پدیدآورندگان می‌کنند.
 • برای زحمات افرادی که اثرشان را می‌پسندند، ارزش قائل می‌شوند.
 • دیدگاه‌های اخلاقی آن‌ها اجازه استفاده از محصولات دزدی را نمی‌دهد.

سوالات و مشکلات رایجی که درباره لایسنس‌کد پرسیده می‌شود:

1- چگونه لایسنس‌کد کتاب خود را پیدا کنم؟

لایسنس‌کد هر کتاب دقیقاً در سطح داخلی جلد کتاب درج شده. یعنی جلد کتاب را که باز کنید اولین چیزی که مشاهده می‌کنید برچسب مخصوص لایسنس‌کد است که با پوشش اسکرچ پوشیده شده و جهت مشاهده آن بایستی آن پوشش را به آرامی بخراشید (مثلاً به کمک لبه‌ی سکه)

2- برای فعال‌سازی لایسنس‌کد نیاز به ایمیل است ولی من ایمیل ندارم:

اگر در هنگام ثبت‌نام ایمیل اشتباه وارد کنید، در آینده اگر رمز عبور اکانت خود را فراموش کنید نمی‌توانید درخواست تغییر رمز عبور دهید. داشتن ایمیل برای دانشجویان بسیار ضروری است چراکه هم برای ثبت نام سایت‌های مختلف علمی به آن نیاز خواهید داشت و هم هنگام تهیه مقالات، پایان نامه و… پس حتماً در اولین فرصت برای خودتان ایمیل بسازید و بدانید بسیار عجیب است دانشجویی در دنیای کنونی ایمیل نداشته باشد! اگر هم با ساخت ایمیل آشنا نیستید کافی است روی این لینک کلیک کنید: ساخت ایمیل در گوگل

3- هنگام ورود به سایت چندین بار نام کاربری یا رمز عبور خود را اشتباه وارد کردم و بعد از نمایش پیغام اخطار، آیپی سیستم من قفل شد:

اگر برای چندین دفعه متوالی رمز عبور یا نام کاربری خود را اشتباه وارد کنید این رفتار از سمت سامانه امنیت و ضدهک وبسایت مشکوک شناخته شده و به صورت اتوماتیک آیپی سیستم شما برای 30 دقیقه قفل خواهد شد. اگر به اخطارهای سایت توجه نکرده و مجدداً اقدام به استفاده متعدد از نام کاربری و رمز اشتباه کنید، آیپی سیستم شما به صورت همیشگی مسدود خواهد شد. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از طریق بخش فراموشی رمز عبور اقدام کنید.

4- بااینکه هم نام کاربری و هم رمز عبور خودم را صحیح وارد می‌کنم ولی بازهم با خطای اشتباه بودن آن‌ها مواجه می‌شوم:

احتمالاً هنگام وارد کردن نام کاربری و رمز عبور از اعداد فارسی استفاده کرده‌اید. استفاده از اعداد فارسی در وبسایت‌ها شناخته نمی‌شود. حتماً از اعداد انگلیسی استفاده کنید.

5- لایسنس‌کد خود را فعال کردم ولی رمز ورود به اکانت خود را فراموش کرده‌ام:

کافیست روی این لینک کلیک کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود ایمیل خودتان که هنگام فعال‌سازی وارد کرده بودید را بنویسید. سپس یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که داخلش لینک تغییر رمز عبور وجود دارد. وارد اکانت ایمیل خود شوید و ایمیلی که تازه به شما رسیده باز کنید و روی لینک داخل آن کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید برای اکانت خود یک رمز عبور جدید بسازید که جایگزین رمز قبلی شما می‌شود.

6- لایسنس‌کد خود را فعال کردم ولی اکنون با خطای “به دلیل عدم رعایت قوانین، دسترسی شما به مطالب مسدود شده است” مواجه می‌شوم:

این خطا مربوط به افرادیست که مطالب ناحیه کاربری خودشان را را به هر نحوی کپی‌برداری و پخش می‌کنند (پلاگین ناحیه کاربری، اقدام به ذخیره آیپی آدرس کاربرانی می‌کند که سعی در کپی‌برداری از صفحات را دارند). اگر شما به قوانین استفاده از مطالب عمل نکنید، دسترسی و لایسنس‌کد شما برای همیشه مسدود خواهد شد.

7- لایسنس‌کد خود را فعال کرده‌ام ولی مطالب به صورت بهم ریخته نمایش داده می‌شود:

وبسایت Vetinfo براساس تکنولوژی‌های روز، برنامه‌نویسی و طراحی شده. به همین جهت برای آن که بهترین تجربه استفاده از آن را داشته باشید توصیه می‌شود که مرورگر اینترنت شما (مثلاً گوگل کروم یا فایرفاکس) به آخرین نسخه آپدیت شده باشد تا از تکنولوژی‌های جدید پشتیبانی کرده و آن‌ها را بدون مشکل نمایش دهد. اگر می‌خواهید بهترین مرورگر اینترنت را داشته باشید بهتر است گوگل کروم را نصب کنید: دانلود نسخه اندروید  –  دانلود نسخه iOSدانلود نسخه ویندوز

8- تاریخ انقضای لایسنس‌کد من به اتمام رسیده:

سیستم لایسنس‌کد کتاب راهنمای جامع به صورت اتوماتیک برنامه‌نویسی شده است. یعنی هر کد وقتی به تاریخ انقضای مشخص‌شده خود برسد به صورت اتوماتیک از سیستم حذف می‌شود (فرقی نمی‌کند که شما قبلاً آن را فعال کرده باشید یا خیر). همچنین هنگام تهیه کتاب زمان دقیق انقضای کد برایتان به صورت پرینت شده قابل مشاهده بوده.

9- آیا قابلیت خرید لایسنس‌کد به صورت جداگانه وجود دارد؟

خیر. لایسنس‌کدها به صورت اختصاصی توسط چاپخانه صادر می‌شوند و دقیقاً به اندازه تعداد تیراژ کتاب است. همچنین لایسنس‌کد تنها یک قابلیت تکمیلی رایگان است که برای آخرین نسخه‌های کتاب درنظر گرفته شده و امکان تحویل جداگانه آن وجود ندارد و به درخواست‌ها پاسخی داده نخواهد شد.