توضیحاتی در ارتباط با شرایط شرکت در آزمون علوم پایه دامپزشکی:

شرکت در آزمون جامع پیش درمانگاهی، مطابق ماده 11 آئین نامه دوره دکترای عمومی دامپزشکی، مصوب جلسه‌ی 343 شورای عالی برنامه ریزی (مورخ 76/4/8) و بخشنامه شماره 402/22 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مورخ 82/1/24) برای تمام دانشجویان مقطع دکترای عمومی دامپزشکی (دانشگاه آزاد و سراسری) الزامیست و بدون قبولی در این آزمون، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه‌ای برای شما مقدور نخواهد بود. این آزمون به صورت تستی برگزار شده و تا به اینجا نمره منفی نداشته است.

آزمون جامع پره انترنی دامپزشکی دانشگاه آزاد (100 سوال)

تاریخ امتحان پره انترنی دامپزشکی: 1400/12/12

دانلود فایل تطبیق سوالات آزمون شهریور 1400 با کتاب راهنمای جامع (کلیک کنید)


صبر کنید تا بخش زیر به‌طور کامل بارگذاری شود:

AzadExam-Rules-3

منابع آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی، رفرنس‌های متعدد اعلام شده در سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای دروس رشته دامپزشکی است و تقریباً شامل تمامی مطالبی می‌شود که در 7 ترم ابتدای تحصیل در این رشته آموخته‌اید (جهت دانلود فایل سرفصل‌های دروس علوم پایه دامپزشکی کلیک کنید)

واحدهایی مثل بیوشیمی عملی یا فیزیولوژی عملی، واحدهای جدیدی نیستند و از سالیان سال پیش با دروس بیوشیمی و فیزیولوژی تدریس می‌شدند. آناتومی توپوگرافیک نیز درواقع همان کلاس‌های عملی آناتومی است که محل قرارگیری ساختارها به شما نمایش داده میشد.

نتایج آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی (پره انترنی دامپزشکی) حدودا تا 3 الی 4 هفته پس از برگزاری آزمون، در وبسایت رسمی دانشگاه (آزمون دات نت) قرار می‌‎گیرد. نمره قبولی آزمون پره انترنی دامپزشکی ثابت نیست و براساس نمرات نفرات برتر آزمون مشخص می‌شود. فرمول محاسبه آن در بخش بالا درج شده است.

آزمون جامع پره انترنی دامپزشکی دانشگاه سراسری (تعداد سؤال: متغیر)

از آنجاکه آزمون جامع دانشگاه سراسری برخلاف آزمون دانشگاه آزاد به صورت کشوری برگزار نمی‌شود، قوانین متفاوتی برای هر دانشگاه دارد.

  • در آئین نامه دانشگاه سراسری کرمانشاه تعداد 56 سوال ذکر شده ولی در دانشگاه سراسری شهرکرد 64 سوال و در دانشگاه سراسری ارومیه 84 سوال، دانشگاه سراسری لرستان 110 سوال و…
  • در دانشگاه سراسری هم اگر تا 3 بار در آزمون شرکت کنید ولی نمره قبولی نگیرید به شما مدرک معادل خواهند داد و امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه‌ای را نخواهید داشت.

در PDF های زیر برخی از آیین نامه های اجرایی آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی در دانشگاه های سراسری را قرار داده ایم:

آیین نامه اجرایی آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری کرمانشاه

آیین نامه اجرایی آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری ارومیه

آیین نامه اجرایی آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری شهرکرد

آیین نامه اجرایی آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری اهواز

شما تنها نیستید! آزمون علوم پایه در سایر رشته‌های مقطع دکترای حرفه‌ای (پزشکی و دندانپزشکی) نیز برگزار می‌شود.

تعداد سوالات هر درس در آزمون علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی:

آزمون علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی